Publikacje i Artykuły

W jaki sposób przygotować wakacje

Udając się na urlop większość podróżnych pamięta aby zweryfikować wiadomości o miejscu noclegu i biurze podróży. W ten sam sposób z dbałością planują listę bagażu, by o niczym przez pośpiech nie zapomnieć. Często jednak obserwuję, że lekceważą ważną sprawę – to znaczy problem zostawienia naszego pojazdu w pobliżu portu lotniczego, tak by pozostawał bezpieczny przez cały okres naszej nieobecności. Z tego Powodu trzeba rozsądnie wybrać parking dozorowany w niedalekiej odległości portu lotniczego. Jasnym jest, że zawsze mamy opcję pozostawienia na miejscach postojowych które udostępnia samo lotnisko, jednak ich cena jest zazwyczaj znacznie wyższa, aniżeli innych parkingów strzeżonych w okolicach.

Więcej: PrzyLotnisku.pl – ciekawe publikacje dla podróżnych

Na jakie rzeczy zwrócić uwagę

Jeszcze nim zdecydujemy jaki parking wybierzemy, to koniecznie musimy wyselekcjonować czynniki, które są dla nas najważniejsze. Trzeba zdawać sobie sprawę, że koszt pozostawienia samochodu to nie najistotniejszy czynnik który należy rozpatrywać. Z pewnością trzeba dowiedzieć się, czy parking jest dozorowany przez 24 godziny i czy posiada system kamer. Solidne ogrodzenie i dobre naświetlenie w nocy, czy też ubezpieczenie w solidnej firmie to również ważne czynniki. Przewóz do portu lotniczego oraz odbiór po przylocie bezpłatnie to często spotykana opcja, jednak nie za każdym razem, wiec również należy o to zapytać. Wybetonowana nawierzchnia parkingu jest ważna szczególnie gdy występują opady deszczu, ponieważ prawdopodobnie nikt nie chciałby zaczynać podróży w ubłoconych butach.

Spokój na urlopie

Wybór parkingu strzeżonego to sprawa zazwyczaj lekceważona, a przecież ma znaczący wpływ na to czy nasz urlop będzie udany. W końcu chyba nikt z nas nie ma ochoty odebrać telefonu, że jego samochód został uszkodzony lub co jeszcze gorsze ukradziony podczas podróży. To mogłoby skutecznie popsuć dobry humor na resztę wakacji.