Publikacje i Artykuły

Aplikacje a działalność komercyjna

Uruchamianie nowego przedsiębiorstwa jest z pewnością znacznie mniej skomplikowane niż było to jeszcze kilkanaście lat temu. Większość spraw urzędowych załatwimy przez internet. Tak naprawdę osoba obrotna może założyć firmę w jeden dzień. Jednak trzeba wiedzieć, że samo zarejestrowanie działalności to dopiero początek do prowadzenia biznesu. W tym niedługim materiale chciałbym zwrócić uwagę na różnego rodzaju oprogramowaniu w firmie.

Obecnie musimy wykorzystywać nowoczesne technologie

Dziś najprawdopodobniej już nie ma branży, w której można skutecznie rozwijać się nie mając dostępu do nowych rozwiązań – myślę tutaj chociażby Internet i komputer, a do ich wygodnej i komfortowej obsługi niezbędne jest dobrej jakości oprogramowanie. O jakich sprawach trzeba pamiętać wybierając aplikacje dla naszej firmy?

Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy, że duża cześć programów dostępnych za darmo jest przeznaczona jedynie do użytku osobistego, a chcąc wykorzystywać na urządzeniach w firmie trzeba wykupić stosowną licencję. Dlatego warto szczegółowo sprawdzać licencję dostarczaną do oprogramowania. Najczęściej aplikacje mające licencję pozwalającą na bezpłatne użytkowanie wyłącznie na sprzętach prywatnych to oprogramowanie antywirusowe czy pakiety biurowe.

Programem przy którym z pewnością warto zdecydować się na wersję płatną są wszelkiego typu aplikacje do których wprowadzamy dane Klientów – jako przykład można przytoczyć aplikacja do wystawiania faktur. Tu namawiam do wybrania naprawdę dobrych programów, bo przepisy RODO nakłada na nas obowiązek przestrzegania pewnych wytycznych. Producenci komercyjnych rozwiązań pilnują aby ich produkt był przystosowany do tych przepisów.

Jak widać sprawa oprogramowania dla firmy może prowokować pewne trudności, ale jedynie gdy podejdziemy do tego nieuważnie. Jeśli nie posiadamy czasu na zajęcie się tym tematem to możemy skorzystać z oferty firma zajmujących się dostarczaniem programów do wykorzystania w firmach.

Powyższy materiał ma za zadanie jedynie nakreślić kwestię legalności programów w firmie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości powinniśmy konsultować je z prawnikiem.